web builder

Sprzedam mieszkanie bezpośrednio Sosnowiec

MobiriseAAA

Sekrety idealnego ogłoszenia sprzedaży mieszkania

Kluczem do szybkiej sprzedaży mieszkania jest przygotowanie odpowiedniego ogłoszenia. Jeśli zrobimy to dobrze, szanse na znalezienie klienta zwiększą się wielokrotnie. W poniższym artykule przybliże Ci na jakie elementy warto zwrócić uwagę.

Punkt pierwszy: TYTUŁ OGŁOSZENIA

Wiele osób kompletnie zapomina o tym elemencie, a tak naprawdę jest to element kluczowy. To od niego zależy, czy potencjalny kupiec w ogóle kliknie w ogłoszenie i zapozna się z jego treścią.

Tytuł ogłoszenia, nazywany również nagłówkiem, to bardzo zwięzły opis nieruchomości. Zazwyczaj musi zmieścić się w kilkudziesięciu znakach, dlatego powinniśmy umieścić tu najważniejsze rzeczy dotyczące oferty. Oto elementy, które powinien zawierać:

 1. OKREŚLENIE WIELKOŚCI MIESZKANIA np. KAWALERKA / M2 / M3 / M4 + metraż - co prawda określanie mieszkań z pomocą litery M, to relikt PRL, ale dziś każdy rozumie ten skrót. Dzięki tej informacji, osoba przeglądająca oferty będzie wiedziała, czy to mieszkanie spełnia jej wymogi dotyczące wielkości.
 2. PRZYMIOTNIK - warto dodać jakieś słowo klucz, które określi przedmiot ogłoszenia. Przykłady takich przymiotników to: komfortowe, przytulne, ustawne, nowoczesne, unikatowe, umeblowane. Postaraj się, aby to nie był banał, ale jednocześnie niech będzie to słowo, które najlepiej oddaje klimat mieszkania.
 3. DZIELNICA, ULICA - większość ogłoszeń mieszkań ma podaną dzielnicę, natomiast tylko część z nich zdradza, przy jakiej ulicy znajduje się nieruchomość. Moim zdaniem to bardzo duży błąd, ponieważ wiele osób szuka mieszkania w ściśle określonej lokalizacji. Typowym przykładem jest tu para, która spodziewa się dziecka i szuka większego mieszkania zlokalizowanego niedaleko swoich rodziców - przyszłych dziadków. Ogłoszenie z określoną ulicą na pewno przyciągnie ich uwagę.
 4. CECHY ZWIĘKSZAJĄCE WARTOŚĆ- warto podkreślić rzeczy, które podnoszą atrakcyjność oferty, np: PO REMONCIE, BEZ JUNKERSA, BALKON, PIĘKNY WIDOK, NISKI BLOK. W tym punkcie "wyciągamy" to, co najepsze. Zastanów się jakie cechy odróżniają Twoje mieszkanie, co przyciągnie potencjanych kupców.
 5. BEZ POŚREDNIKÓW / BEZPOŚREDNIO - nawet nie zdajesz sobie sprawy jak magiczną moc ma taki zwrot ;) Jeśli sprzedajesz mieszkanie bezpośrednio, wiele osób doceni ten fakt. Kto nie chce zaoszczędzić kilku tysięcy na prowizję dla pośrednika? Dlatego ofery bez pośredników są atrakcyjniejsze już na starcie.

Podsumowując aspekt tytułu, przykładowy tytuł ogłoszenia powinien wyglądać tak:

Przytulne M3 50m2 NARUTOWICZA - blisko centrum - BEZPOŚREDNIO!

Punkt drugi: LOKALIZACJA

O znaczeniu lokalizacji wspomniałem już wyżej. Dlaczego niektórzy jej nie podają i dlaczego Ty powinieneś to zrobić?

Zgodzę się, że nie każda lokalizacja w Sosnowcu jest tak prestiżowa jak ulica Kilińskiego. Nie mniej wiele osób szuka mieszkania w określonej lokalizacji, np. Piłsudskiego, Kierocińskiej, Sielecka, Kaliska, Narutowicza, Zamkowa, Witosa, Legionów, Ostrogórska, Jagiellońska.

Zainteresowaniem cieszy się również Środula, m.in. Ujejskiego, Rodakowskiego, Wybickiego, Pola.

Mobirise

Jeśli masz mieszkanie na Dworskiej, Białostockiej, Lubelskiej, Gwiezdnej, Urbanowicz, Żurawiej, BMC, Harcerskiej,  czy jakielkowiek innej ulicy, powinieneś o tym napisać! Dlaczego?

Podam Ci prosty przykład: państwo X szukają mieszkania przy ulicy Szkolnej w Sosnowcu. Akurat w tym czasie w internecie są dwa ogłoszenia w tej lokalizacji: Twoje oraz jeszcze jedno, dajmy na to wystawione przez pana Z. Twoje ogłoszenie ma wpisaną ulicę, a ogłoszenie pana Z nie ma podanej ulicy.

Kiedy państwo X siądą do kompupera co wpiszą w wyszukiwarkę? Tak! Wpiszą frazę: SOSNOWIEC SZKOLNA. I jakie ogłoszenie im wyskoczy jako pierwsze? Tak, Twoje!! Proste?

Dlaczego zatem niektórzy nie podają ulicy?

Pierwsza grupa osób nie wie jak to jest istotne.

Druga grupa osób to pośrednicy, kórzy unikają podawania zbyt szczegółowych informacji, żebyś nie znalazł tego samego ogłoszenia wystawionego bezpośrednio przez właściciela.

Podanie pełnego adresu to pierwszy krok do sukcesu

Warto postawić się w roli kupującego. Lokalizacja jest pierwszą informacją, na którą zwraca uwagę osoba szukająca mieszkania. Jeśli podasz dokładny adres (ulicę i numer bloku), kupujący dzięki Google maps i usłudze Street View będzie mógł odbyć wirtualny spacer po okolicy. To
spore udogodnienie dla potencjalnego kupca.

Punkt trzeci: OPIS

Opis jest elementem przesadnie gloryfikowanym. Moim zdaniem powinien być zwięzły i zawierać konkretne informacje.

Z opisem nie należy przesadzać, bo kto w dzisiejszych czasach ma czas na długie podróże w obszernych tekstach (chyba Ty, skoto dotarłeś aż tutaj ;).

Zbyt długi opis, może zniechęcić do czytania. Może również być uznany jako "bajkopisarstwo".

Oto co warto zawrzeć w opisie:

Mobirise
 1. DZIELNICA, ULICA, NR BLOKU - istotność tej kwestii opisałem wcześniej :)
 2. STAN PRAWNY - czy jest to spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu czy odrębna własność, czy jest założona księga wieczysta, czy są jakieś obciążenia, służebności, czy na mieszkaniu ustanowiona jest hipoteka
 3. JAKIE IZBY WCHODZĄ W SKŁAM MIESZKANIA - bynajmniej nie chodzi o izbę wytrzeźwień ;) W tym punkcie piszemy z ilu pokoi składa się mieszkanie, czy kuchnia jest oddzielna czy jako aneks kuchenny w salonie, czy łazienka jest wraz z wc czy osobno, czy do mieszkania przynależy piwnica (jak duża), czy jest jakieś pomieszczenie dodatkowe (np. wózkownia)
 4. STAN MIESZKANIA - kupujący chciałby wiedzieć w jakim stanie jest mieszkanie, czy w ostatnim czasie były przeprowadzone jakieś remonty, czy na ścianach są gładzie, czym wyłożona jest podłoga itd. Czy okna zostały wymienione na PCV, jeśli tak to kiedy. Czy blok jest ocieplony.
 5. STAN INSTALACJI - czy w mieszkaniu została wymieniona instalacja wodno-kanalizacyjna i/lub elektryczna, czy administracja wymieniła lub planuje wymienić piony wodno-kanalizacyjne. Jeśli tak, to kiedy.
 6. TYP OGRZEWANIA - czy mieszkanie ogrzewane jest z sieci miejskiej, czy są podzielniki, czy ciepła woda jest z sieci czy z piecyka typu junkers lub bojlera elektrycznego.
 7. KWESTIA WYPOSAŻENIA- czy miezkanie jest sprzedawane razem z meblami, czy w cenę jest wliczony jakiś sprzęt, np. AGD
 8. DODATKOWE ATUTY - dosłownie kilka pozycji, które dodają uroku naszej nieruchomości, np: położenie względem słońca, bliskość centrum, zielona okolica z dużym placem zabaw, niski blok, dobry dojazd do trasy, mili sąsiedzi, domofon, itd.
 9. WYSOKOŚĆ CZYNSZU - warto podać jaki płacimy czynsz, chyba że jest bardzo wysoki to pomińmy tę kwestię ;)
 10. KIEDY MIESZKANIE BĘDZIE DOSTĘPNE - jak szybko kupiec będzie mógł się wprowadzić.

KUPIMY TWOJE MIESZKANIE

Po co się męczyć z ogłoszeniem, skoro można je sprzedać w 48h

Punkt czwarty: ZDJĘCIA

Zdjęcia są dużo ważniejsze niż opis. Kupujący zazwyczaj po wejściu w ogłoszenie najpierw przeglądają zdjęcia i dopiero na ich podstawie stwierdzają, czy wciąż są zainteresowani ofertą.

Podstawowy błąd to nie dodanie ani jednego zdjęcia. W tym wypadku gwarantuje Ci, że Twój telefon nie zadzwoni. Większość poszukujących nie zwraca uwagi na takie ogłoszenia, nawet, jeśli szukają mieszkania do remontu.

Zdradzę Ci SEKRET:

Ludzie kupują oczami. Tak naprawdę to zdjęcia decydują o tym, czy poszukującyw ogóle wejdzie w Twoje ogłoszenie i czy zdecyduje się umówić na spotkanie

Mobirise

Wybierz zdjęcie główne

Zdjęcie główne pojawi się na liście ofert jako miniaturka. Jest to typowy wabik na kupującego. Jeśli zwróci jego uwagę i spodoba mu się, chętnie kliknie, aby zapoznać się z Twoją ofertą.

Mobirise

Przygotuj mieszkanie do sesji

Pamiętaj, że Twoje mieszkanie jest produktem, który chcesz sprzedać. Musisz sprawić, że będzie to produkt atrakcyjny, dlatego musisz je porządnie wysprzątać. Poukładaj poduszki na kanapie, książki w gablotce, pochowaj naczynia, gazety, kurtki itp. Zasada jest prosta: im mniej przedmiotów, tym lepiej.

Mobirise

Jak robić zdjęcia

Najlepsze zdjęcia wychodzą w naturalnym świetle. Jeśli zdjęcia wychodzą zbyt ciemne, warto posłużyć się dodatkowym ciepłym światłem (lampka z mocną żarówką). Nie używaj lampy błyskowej, ponieważ takie zdjęcia wychodzą nienaturalne i zimne.

Eksperymentuj. Zrób kilkadziesiąt zdjęć z różnych ujęć i wybierz najlepsze.

Mobirise

Podkreśl zalety

Jeśli masz duży taras, lub piękny widok z okna - pokaż go. Jeśli blok i jego otoczenie wyglądają atrakcyjnie, również warto je pokazać. Niektórzy publikują zdjęcia klatki schodowej - jeśli są wyremontowane i schuldne, można dodać je do oferty. Pokaż to co ładne, unikaj publikowania tego, co brzydkie.

Mobirise

Jeśli chcesz dodać profesjonalne zdjęcia, możesz skorzystać z usług fotografa. Taka sesja kosztuje kilkaset złotych, jednak nakład ten może szybko się zwrócić. Pamiętaj, aby osoba przyjmująca zlecenie soecjalizowała się w robieniu zdjęć mieszkań - potrzebne są tu zupełnie inne kompetencje niż np. przy robieniu zdjęć weselnych.

Jeśli znasz kogoś, kto zajmuje się fotografią mieszkań w Sosnowcu, podeślij kontakt. Chętnie wrzucę tu linka.

Punkt piąty: RZUT MIESZKANIA

Nie jest to punkt obowiązkowy, ale moim zdaniem lepiej go nie pomijać. Rzut mieszkania pozwala osobie poszukującej lepiej zapoznać się z nieruchomością. Jest naturalnym uzupełnieniem zdjęć. Dzięki niemu potencjalny kupiec będzie mógł zbudować w swojej głowie pełny obraz nieruchomości.

Mobirise

Prosty rzut mieszkania wykonasz za darmo i bez większych trudności na stronie Leroy Merlin w Aplikacji Planner 3D: https://www.leroymerlin.pl/planer-3d/aplikacja-planer-3d.html

Punkt szósty: SKUPULATNIE WYPEŁNIAJ FORMULARZE

Może to banał, ale naprawdę warto wypełniać jak najwięcej pól w formularzach dotyczących oferty

Różne serwisy ogłoszeń w różny sposób podchodzą do tzw. danych szczegółowych. Niektóre w ogóle nie zawierają takich formularzy, inne mają je rozbudowane.

Jeśli wystawiasz ogłoszenie na portalu, gdzie można wypełnić jakieś dodatkowe pola, koniecznie to zrób.

Sprawa jest prosta jak budowa cepa: jeśli osoba poszukująca w wyszukiwaniu zaawansowanym zaznaczy, że ma być balkon, a Ty nie zaznaczyłeś tego pola w formularzu (mimo, że masz balkon), Twoje ogłoszenie nie wyświetli mu się.

To tak jakbyś w ogóle nie dodał tego ogłoszenia. Ot pieniądze wyrzucone w błoto. Jeśli masz ich za dużo, możesz przesłać je na moje konto.

Mobirise

Punkt ostatni: CENA

Cena czyni cuda. To od niej zależy jak szybko spieniężysz swoje mieszkanie.

Kwestia ceny jest tak rozbudowana, że poświęciłem jej osobny artykuł: Ceny mieszkań w Sosnowcu

Kupię mieszkanie w Sosnowcu
ZA GOTÓWKĘ!

Jeśli nie chcesz sprzedawać mieszkania przez kilka lub nawet kilkanaście miesięcy, możesz sprzedać je nam. Nie marudzimy i nie zadajemy zbędnych pytań. Szybka wycena i gotówka w dniu podpisania aktu notarialnego. Jesteśmy w stanie przeprowadzić transakcję nawet w 48 h. 

Więcej informacji na stronie: Skup Mieszkań Sosnowiec

Jak sprzedać mieszkanie w Sosnowcu?

> Sprzedam mieszkanie bezpośrednio Sosnowiec - sekrety idealnego ogłoszenia

> Ceny mieszkań w Sosnowcu

> Biuro nieruchomości Sosnowiec - czy warto skorzystać z usług pośrednika?

> Otodom, gumtree, olx, gratka - na jakich portalach wystawiać ogłaszenia nieruchomości

> Sprzedaż Mieszkania Bezpośrednio Sosnowiec przez Facebook

> Szybka sprzedaż mieszkania - Skup Mieszkań Sosnowiec

Koszty, potrzebne dokumenty, podatki

> Dokumenty potrzebne do sprzedaży mieszkania

> Koszty sprzedaży nieruchomości 

> Podatek od sprzedaży nieruchomości 

Sprzedaż zadłużonego mieszkania

> Licytacja komornicza, zajęcie komornicze, egzekucja komornicza

> Ile zabiera komornik

> Jak sprzedać zadłużone mieszkanie i unikąć licytacji komorniczej - Sosnowiec